Avustralya
Diğer Avustralya

Avustralya Milletler Topluluğu, Güney Yarım Küre’de yer alan kıta ülkesidir. Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında uzanan Avusturalya, Okyanusya kıtasında bulunur ve kıtanın çok büyük bir bölümünü kaplar. En büyük şehri ise Sydney'dir.

Başkent: Canberra
Para Birimi: Avustralya Doları (AUD)
Yönetim Şekli: Federal Monarşi
Monarşi: II. Elizabeth

Neden Avusturalya?

Avustralya suç oranı en düşük ve en güvenli ülkelerinden biridir. Avustralya’da eğitim alan öğrencilerin birçok kültürü bir arada tanıma şansı bulunması ile en çok tercih nedenlerinden biri de öğrencilerin eğitim gördükleri süre içerisinde part-time çalışma izinlerinin olmasıdır.

Eğitim:

Dil Okulları

Avustralya kanunlarına göre yabancı öğrencilere sunulan kursların, mutlaka onaylı ve kayıtlı olmaları gerekmektedir ve kurs ücretleri garanti altında tutulur. Genel İngilizce programlarına başlangıç seviyeden itibaren öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler ilk gün seviye sınavına girerek seviyelerine uygun bir sınıfta eğitime başlarlar ve haftada 20 derslik standart ya da 25 / 30 derslik yoğun programlara katılabilirler.

Sertifika Programları ve Üniversite

Avustralya’da sertifika ve diploma programları, alınacak kursun tipine göre 6, 12 veya 24 ay sürelerindedir. Bu eğitim programlarından alınan diploma, Üniversite eğitiminin birinci ve ikinci yılına denk gelmektedir. Kanada’daki gibi hızlı bir şekilde iş dünyasına atılmak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilir.

Avustralya’daki tüm üniversiteler Türkiye’de YÖK tarafından onaylıdır. Avustralya’da 37 Devlet Üniversitesi ve 2 Özel Üniversite olmakla beraber toplam 39 üniversite bulunmaktadır. Avustralya üniversitelerine kabul edilmek için belli bir akademik ortalama ve İngilizce yeterlilik konusunda iyi bir standarda sahip olmak gereklidir. Ortalamalar ve yeterlilik seviyeleri üniversiteden üniversiteye değişmektedir.

BİLGİ ALIN
Dilerseniz bizi arayın, dilerseniz aşağıdaki formda bilgilerinizi bırakın ve inceleyip size en kısa zamanda dönüş yapalım.
@2020 - Tüm hakları saklıdır.
Altyapı ve Tasarım:Multiligo