Kanada Tanıtım
Kanada Kanada Tanıtım

Güvenlik, eğitim, sağlık, ekonomik stabilite, yaşam standartı, gelir seviyesi ve dağılımı gibi bir çok konu göz önünde bulundurularak yapılan araştırmalara göre Kanada, dünyanın en yaşanabilir birkaç ülkesinden biridir. Pasifik Okyanusu’ndan Atlantik Okyanusu’na uzanan geniş bir coğrafyaya kurulu Kanada, eşsiz doğal güzelliklere sahiptir.  Dünyanın en düşük suç oranları, sıcak kanlı ve yardımsever insanları, ve birçok kültüre sahip Kanada; yüksek kaliteli eğitim veren üniversiteleri, İngilizce ve Fransızca dillerindeki geniş kapsamlı lisans programları, kolej ve diploma programları ile en çok tercih edilen eğitim destinasyonlarındandır. Ayrıca Amerika ve İngiltere gibi ülkerle kıyaslandığında, eğitim için daha ekonomiktir. Hem İngilizce konuşulan ülkeler hem de gelişmiş ülkeler içinde en cok göçmenlik imkanları sunan ülkeler arasında ilk veya ilk sıralardadır.

Kanada Hakkında Genel Bilgiler:

Başbakan: Justin Trudeau
Başkent: Ottava
Para Birimi: Kanada Doları (CAD)
Nüfus: 37,5 Milyon
Konuşulan Dil: İngilizce ve Fransızca (İki Resmi Anadil Vardır. Quebec eyaleti disindaki diger eyalatlerde Ingilizce, ekonominin ve hayatin temel dildir.)
Telefon Kodu: +1

Vancouver

Vancouver, Kanada'nın British Columbia eyâletinde, Pasifik Okyanusu ve Kuzey Kıyı Dağları arasında bulunan ve Batı Kanada'nın en büyük, ülkenin de üçüncü büyük metropolüdür. Şehrin ekonomisi: ticaret, film ve televizyon, teknoloji, turizm, doğal kaynaklar, ve inşaat sektörlerine dayanmaktadır. 2.5 milyon nüfusa sahiptir. Farklı etnik grupların bir arada yaşadığı çok zengin bir mozaiğe sahiptir. Kuzey Kıyı Dağları'nda kayak ve dağcılık gibi kış sporları imkanı sunarken, yumuşak beyaz kumlu uzun sahilleri, National Geographic’in bu temiz ve rahat şehri dünyanın en iyi 10 sahil kentinden biri seçmesini sağlamıştır. Bu sahil kenti Kanada’nın en ılıman iklimine sahip bölgesidir. Vancouver fiziksel güzelliklerin yanı sıra bölgedeki film ve TV çekimleri ve Hollywood filmleri prodüksiyonları nedeniyle “Kuzey’in Hollywood’u” olarak bilinmektedir. Vancouver şehri; güvenlik, sağlık, ulaşım, ve diğer önemli kriterler bazında Birleşmiş Milletler’in seçtiği dünyanın en yaşanılır şehirler listesinde son 20 yılda 7 kez birinci olmuş ve her zaman ilk 10’un içindedir.

Toronto

Toronto, Kanada'nın en büyük şehri ve ticaret merkezi, Ontario eyâletinin de başkentidir. Kanada ekonomisinin, ağır sanayinin, ve bankacılığının kalbidir. Dünyanın en çok dil ve kültürünü bir arada barındıran şehri ünvanına sahip Toronto’nun nüfusu yaklaşık 6 milyondur. Tüm bu kültürel zenginliğe rağmen, Toronto hala tam bir Kanada şehri olma özelliğini de kaybetmemiştir. Aynı zamanda Kuzey Amerika’nın en temiz ve en güvenli şehirlerinden birisidir. Dunyanin ilk 20’sinde olan Toronto Universitesi başta olmak üzere, birçok universite ve koleje sahip bu metropol, Amerika dahil birçok ülkeden uluslararası oğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Tiyatro, müzik, ve sanat zengini Toronto’da, kış ayları soğuk, yaz ayları sıcak bir iklime sahiptir. Ontario Gölü kıyılarında kurulu Toronto, dünyanın doğal harikası Niagara Şelalesi’ne 2 saat uzaklıktadır. Hareketli ve hayat dolu bu şehir, İngilizce öğrenmek isteyen veya yüksek öğrenim hedefleyen öğrencilere sonsuz fırsatlar sunar.

Montreal

Montreal, Quebec eyâletinin en büyük, Kanada'nın ise ikinci büyük kentidir. Paris'in ardından dünyanın Fransızca konuşan en büyük ikinci kenti olmakla beraber, şehir sakinlerinin hemen hemen hepsi Ingilizce ve Fransızca’yı ana dili olarak konuşmaktadır. "Kanada'nın Kültür Başkenti" olarak anılan bu kozmopolit şehir; caz, görsel sanatlar, tiyatro, ve müzikle bir kültür hazinesidir. Kültürel başkent olmasının yanı sıra, Montreal, Toronto’dan sonra Kanada’nın en büyük ekonomi ve ticaret merkezidir. Diğer 2 büyük Kanada şehrine göre, yaşam masrafları daha uygundur. Dünyaca ünlü McGill Üniversitesi ve daha birçok üniversite ve koleje  ev sahipliği yapan, Kuzey Amerika’nin “Avrupa kokan” bu şehri, hem İngilizce hem Fransızca dilinde eğitim imkanlarıyla uluslararası öğrencilerin en sık tercihlerindendir.

BİLGİ ALIN
Dilerseniz bizi arayın, dilerseniz aşağıdaki formda bilgilerinizi bırakın ve inceleyip size en kısa zamanda dönüş yapalım.
@2020 - Tüm hakları saklıdır.
Altyapı ve Tasarım:Multiligo