Yaz Okulu
İngiltere Yaz Okulu

İngiltere, Birleşik krallığı oluşturan dört ülkeden, en geniş ve en kalabalık olanıdır. Diğer üç ülkesi ise İskoçya, Galler, ve Kuzey İrlanda’dır. Büyük Britanya adasında bulunur ve Doğu’da Kuzey Denizi, Güney de ise İngiliz Kanalı ile Avrupa Kıtası’ndan ayrılır. Ülkenin yönetim şekli anayasaya dayalı monarşi sistemidir. Kraliyet sembolik olarak devam eder. Monarşinin başında Kraliçe 2. Elizabeth varlığını sürdürmektedir. Halkın büyük bir kısmı Anglikan Kilisesi’ne bağlıdır. Sanayi, ticaret, finans, sigorta, ve ihracat alanında dünyanın başta gelen ülkelerindendir.

Başkent: Londra
Para Birimi: İngiliz Sterlini
Yönetim Şekli: Federal Monarşi (II. Elizabeth)
Başbakan: Boris Johnson

Londra:

İngiltere'nin başkenti ve en kalabalık şehri olan Londra, Büyük Britanya adasının güneydoğusundaki Thames Nehri üzerindedir. Yaklaşık 2000 yıldır büyük bir yerleşim yeri olan şehir, sanat, ticaret, eğitim, eğlence, moda, finans, sağlık, medya, profesyonel hizmetler, araştırma ve geliştirme, turizm ve ulaşım alanlarında dünyanın önde gelen şehirlerindendir. Londra'daki üniversiteler, Avrupa'nın en büyük yükseköğretim enstitülerinden oluşuyor.

Londra, Londra Belediye Başkanı ve Londra Meclisi tarafından yönetilmektedir.

Brighton:

Brighton, İngiltere'nin güney doğu bölgesinde Manş Denizi kıyısında bir kenttir. Brighton, İngiltere’nin güney sahilinde olması dolayısıyla diğer bölgelere oranla daha ılıman ve güneşli bir iklime sahiptir.

Şehrin simgesi haline gelmiş Brighton Pier (Brighton iskelesi) ve Royal Pavilion (Kraliyet Sarayı) turistlerin en çok uğradığı yerlerin başında gelir.

İki tane üniversitesi bulunan Brighton şehri, tiyatro, müze, sanat galerileri, eğlence olanakları ve ayrıca alışveriş merkezleri ve restoranları gibi tüm olanakları da barındırmaktadır.  Londra-Brighton demiryolu hattı ve otobüs ile Londra’dan günübirlik tatil için gelen sayısı fazladır. Ekonomik açıdan düşünüldüğünde Londra kadar pahalı bir şehir değildir.

Yaz Okulları:

İngiltere, dünyada genel eğitim ve dil eğitiminde lider ülkelerden biridir. Başta Avrupalı öğrenciler olmak üzere birçok farklı milletten öğrenci tarafından büyük talep görür. İngiltere’nin Türkiye’ye yakınlığı, çok uzağa gitmek istemeyen öğrenciler için tercih nedeni oluyor. İngiltere, zengin bir tarihe ve dinamik bir kültüre, aynı zamanda harika bir sosyal yaşama ve gelişmiş hayat standardlarına sahiptir. Ülkenin her köşesinde, yabancı öğrencilere kaliteli dil eğitimi sunan, her öğrencinin ihtiyacına ve bütçesine uygun dil okulu bulunmaktadır.

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Okul Ücreti (kayıt ve materyaller dahil)
 • Tam pansiyon konaklama (Londra’da sadece yurt opsiyonumuz vardır. Brighton’da ise Homestay seçeneği de bulunmaktadır.)
 • British Airways veya THY ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Can.be personelinden lojistik destek
 • Sosyal gezi, aktiviteler, ve tüm gezi giriş ücretleri
 • Vize başvuru ücreti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Sağlık sigortası
 • Ulaşım için paso (metropass)
 • Cep Telefonu hattı ve Sim kartı
 • Kurs bitirme sertifikası


2020-2021 Fiyatlarımız için bizimle iletişime geçiniz. Erken Kayıtta indirimimiz mevcuttur. Uzun dönem dil okulları da tabi ki mevcuttur.

BİLGİ ALIN
Dilerseniz bizi arayın, dilerseniz aşağıdaki formda bilgilerinizi bırakın ve inceleyip size en kısa zamanda dönüş yapalım.
@2020 - Tüm hakları saklıdır.
Altyapı ve Tasarım:Multiligo