Polonya’da Üniversite Eğitimi
Avrupa Polonya’da Üniversite Eğitimi

Orta Avrupa'da bulunan  ülkenin  komşuları, batıda Almanya, güneybatıda Çek Cumhuriyeti, güneyde Slovakya, kuzeydoğuda Rusya ve Litvanya, doğuda Beyaz Rusya, güneydoğuda Ukrayna ve kuzeyde Baltık Denizi'dir.

Başkent: Varşova
Para Birimi: Polonya Zlotisi (PLN)
Yönetim Şekli: Cumhuriyet

Neden Polonya?

Avrupa birliğine üye ve serbest dolaşım hakkına sahip olan ülke, bütün alanlarda Avrupa Birliği standartlarını sağlamış bir ülkedir. Eğitim kalitesi yüksek ve şehirleri düzenlidir. Polonya, aile değerlerine ve kültürüne bağlı genç ve dinamik bir ülkedir. Avrupa birliğine girdiklerinden beri gelişimi hızlanmış ve ilerde Avrupa Birliği’nin ekonomide lider ülkeler arasına gireceği düşünülmektedir. Almanya’nın ve bir çok gelişmiş endüstriyel ülkenin üretiminin Polonya’ya taşınmasından sonra inovasyon ve üretime verilen önem artmıştır. Polonya artık kendi kendine yetebilen bir sanayi ülkesine dönüşmüştür.

Eğitim:

Para birimi olarak Euro’ya geçmediklerinden dolayı okul, konaklama, ve yaşam masrafları diğer Avrupa ülkelerine göre daha ekonomiktir. Üniversite programları devlet ve özel üniversiteler için senede 2.000 USD ile 6000 USD arasında değişmektedir. İstediğiniz hemen hemen bütün bölümlerde Lehçe (Polonya’nın resmi dili) veya İngilizce eğitim almanız mümkündür.

Polonya’dan alacağınız bir diploma, Avrupa birliği ülkelerinde geçerli olup  sadece bazı alanlarda yeterlilik sınavına girmenizle birlikte Avrupa’nın diğer ülkelerinde iş imkanı bulabilirsiniz.

Çalışma İzni:

Polonya’da okurken devlet öğrencilere çalışma izni vermektedir. Mezun olduktan sonra da çalışma izni verir ve belli bir süre çalıştıktan sonra vatandaşlık için başvuruda bulunabilirsiniz. Polonya vatandaşlığı aldıktan sonra Avrupa Birliğin’de bulunan ülkelerde yaşama ve çalışma imkânı bulabilirsiniz.

BİLGİ ALIN
Dilerseniz bizi arayın, dilerseniz aşağıdaki formda bilgilerinizi bırakın ve inceleyip size en kısa zamanda dönüş yapalım.
@2020 - Tüm hakları saklıdır.
Altyapı ve Tasarım:Multiligo